نصب پارتیشن اداری را با توجه به نیاز در محیط کار و زندگی خود استفاده میکنیم. پارتیشن انواع و اقسام متفاوتی دارد و به شکلهای گوناگون در محل کار و زندگی به کار برده میشوند. پارتیشن اداری بسته به شرایط استفاده و سلیقه با یکدیگر متفاوت است و نصب و تولید پارتیشن اداری نسخه واحدی ندارد که بتوان آن را بصورت عمومی و برای همه پیشنهاد کرد.

بر خلاف آنچه که اکثر مردم تصور میکنند نصب و تولید پارتیشن مسئله ساده ای نیست و پیچیدگیهای خاص خود را دارد و تفکر و پلن و نقشه خاصی را باید در رسیدن به نتیجه مطلوب در ذهن داشته باشیم با مطالعه و بررسی این مطالب میتوانید بهترین انتخاب را برای تهیه و خرید پارتیشن اداری داشته باشید و در صورت بروز و داشتن هرگونه سوال و نکته مبهم میتوانید بصورت تلفنی یا حضوری از مشاوره رایگان کارشناسان خبره “دکادکور” بهره مند شوید.

شما خریدار محترم برای تهیه پارتیشن وقت و پول خود را هزینه میکنید پس باید حتما از خدمات در حد مطلوب و شایسته نیز برخوردار باشید. وقت و انرژی ای که پارتیشن “دکادکور” برای مشتریان خود اختصاص میدهد بی بدیل بوده و در جهت تکریم مشتری میباشد.

تلفن سفارش: 09197894784

انواع پارتیشن اداری

1- پارتیشن اداری تمام شیشه کوتاه با ارتفاع 210 سانتیمتر
در این سبک از پارتیشن اداری کارفرما بدنبال جداکننده و پارتیشنی میباشد که بتواند در عین حال که به تفکیک فضا میپردازد از نور بیشتری بهره ببرد. در این مدل از پارتیشن از شیشه های دوجداره بلندتری استفاده شده است درب پارتیشن هم شیشه ای میباشد. در مدل پارتیشن اداری با شیشه بلند پیشنهاد میشود در قسمت پایین به ارتفاع 200 سانتی متر پاخور در نظر گرفته شود تا از شکستن شیشه بر اثر برخور پا ویا به هنگام نظافت جلوگیری شود درب پارتیشن هم همانطور که ملاحظه میکنید تمام شیشه بوده و توسط فریم محصور گردیده تا از شکستن شیشه جلوگیری شود .

2- پارتیشن اداری سقفی با شیشه بلند و درب تمام ام دی اف
این پارتیشن به منظور جدا کردن فضای خاصی از محیط اداری استفاده میشود که اولا عایق بودن صدا مهم میباشد و دومین مطلب اینکه نورگیر آن قسمت ازمحل نصب پارتیشن کم می باشد به منظور تامین نور طبیعی مورد نیاز قسمت بالای پارتیشن اداری از ارتفاع 210 سانتیمتر به بعد شیشه ساده دوجداره کار میشود ولی همچنان میتوان از شیشه های بلند هم در قسمت پایین پارتیشن استفاده نمود که زیبایی خاصی را به پارتیشن میبخشد و سلیقه بعضی از مشتریان را که به دنبال پارتیشنی باشیشه بلند هستند را تامین مینماید. درب این نوع پارتیشن هم به منظور استحکام بیشتر و مشخص تر بودن با ام دی اف ساخته شده و نصب میشود.

3- پارتیشن اداری کوتاه
این مدل از پارتیشن اداری صرفا برای ایجاد یک فضای کاری و جهت جلوگیری از مزاحمت برای کاربر و افزایش تمرکز پرسنل شرکت استفاده میشود. ارتفاع آن معمولا از 120 سانتیمتر تا 160 سانتیمتر متغییر میباشد. در سبک از پارتیشن از درب استفاده نمیشود و قسمتی از پارتیشن که باز میباشد جهت عبور و مرور و تردد مورد استفاده قرار میگیرد. به صورت نرمال در پشت این دیواره پارتیشن میز کاربر قرار میگیرد. از آنجا که بلوک پایین پارتیشن تا ارتفاع 80 سانتیمتر ام دی اف می باشد هرگونه برخورد احتمالی با پارتیشن امن میباشد. و کاربر در حالت نشسته بدون دید و مزاحمت میتواند به کارهای روزمره خود بپردازد. پارتیشن اداری ای که به این سبک استفاده میشود برای نصب به زمین پیچ نمیشود و تنها اتصال نگهدارنده از سمت دیوار می باشد ولی میتوان برای نصب محکمتر قسمت انتهایی آنرا به شکل ال در آورد تا ایستایی و مقاومت را بیشتر تثبیت کرد.

4- پارتیشن اداری استاندارد کوتاه با ارتفاع 210 سانتیمتر و شیشه ساده
این نوع یکی از بهترین مدلهای پارتیشن اداری میباشد که در اکثر شرکتها, سازمانها و دفاتر کار اداری این مدل از پارتیشن را به وفور میتوان دید. دوجداره بودن, ایستایی قوی, زیبایی و امنیت از مزایای این مدل پارتیشن است. قسمت پایینی پارتیشن از جنس ام دی اف می باشد همینطور درب پارتیشن شیشه های پارتیشن میتواند بصورت دوجداره ساده با و یا دوجداره سند بلاست و یا تک جداره ساده یا سند بلاست استفاده شود. در مورد این مسئله که در این سبک پارتیشن که کاملا محیط را محصور و جدار میکند و از شیشه تکجداره میتوان استفاده کرد, لازم به توضیح است که با توجه به اینکه ارتفاع پارتیشن 210 سانتیمتر میباشد و تا سقف استاندارد که 270 تا 300 سانتیمتر میباشد فاصله دارد پس عایق شدن صدا اینجا مهم نبوده و صرفا برای جدا کردن محیط از پارتیشن استفاده شده است.

5- پارتیشن اداری بلند سقفی تمام ام دی اف
این نوع پارتیشن تنها پارتیشنی است 100% مناسب برای عایق کردن صدا استفاده دارد و معمولا برای ایجاد اتاق برای مدیریت و ااطاق جلسات و کنفرانس کاربرد دارد. تمام بدنه پارتیشن از ام دی اف 16 میل ساخته شده است و با توجه به این موضوع دارای دید نمیباشد. قبل از استفاده از این پارتیشن باید نور عمومی و نور محیط را بررسی نمود تا برای اتاقهای ایجاد شده به لحاظ روشنایی مشکلی نداشته باشیم.

6- پارتیشن اداری کوتاه با پرده کرکره و ارتفاع 210 سانیمتر
پارتیشن اداری که در محیط هایی که مشکل گرمایش و سرمایش دارند مورد استفاده قرار میگیرد. شیشه ها دوجداره ساده با ضخامت 6 میلیمتر میباشند که در بین شیشه ها از پرده کرکره فلزی 16 میلیمتری با سیستم ولومی استفاده شده است. معمولا این پارتیشن مناسب اتاقهای مدیریت داخلی مانند مدیریت فروش , مدیریت بازرگانی , روابط عمومی و یا مدیریت مالی و حسابداری استفاده میشود و به کاربر اجازه میدهد تا در مواقع لزوم به محیط و سایر کارمندان و رفت و امد اشراف داشته باشد و در مواقعی که نیاز به تمرکز و زوم بر کار خود دارد دید داخل را محصور نماید تا از بیرون داخل اتاق نمایان نباشد.

7- پارتیشن اداری بلند سقفی تمام ام دی اف با نورگیر
پارتیشن اداری برای جلوگیری از عبور صدا و عدم جلوگیری از عبور نور. در پاره ای از موارد باری پارتیشن بن بندی اداری که به هر دو موارد نیازمندیم یعنی سکوت و نور این پارتیشن به کمک ما می آید. در خیلی از ساختمانها برای ایجاد اطاق جدید با مشکلات متعددی مواجه میشویم و با توجه به نیاز به اتاق جدید و تفکیک محیط کاری باید حساب شده عمل کرد و به اصطلاح موانع موجود را مهندسی نمود تا بعد ها به مشکل برنخوریم. پارتیشن مذکور مشکلات ما را در زمینه صدا و نور حل مینماید. قسمت تمام ام دی اف تا ارتفاع 210 سانیمتری میباشد که با چهارچوب در یک راستا قرار دارد تقسیم بندی بلوک بدنه ام دی اف هم بصورت دلخواه میباشد که میتواند با سلیقه کارفرما و یا با توجه به المانهای محیط و با توجه به دکوراسیون اداری فضا به ایجاد هارمونی پرداخت و از این نظر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد ولی توصیه میشود کلیه پارتیشنهای اداری با یک الگو و استاندارد باشند تا در هنگام نقل و انتقال پارتیشن به محل جدید پارتیشنهای اظافه شونده نیز با مدل پارتیشن قبلی همخوانی داشته باشد. شیشه ها در این پارتیشن حتما بصورت دوجداره مورد استفاده قرار میگیرند تا ما را به هدف از نصب پارتیشن که جلوگیری از صدا میباشد یاری رسانند.

8- پارتیشن اداری سقفی استاندارد با نورگیر
پارتیشن اداری ممکن است در محلی نصب شود که نیاز است همراه با تفکیک فضا سایر انتظاراتی همچون عایق بودن صدا کنترل دید و روشنایی را برای ما تامیین نماید. برای این منظور از پارتیشنی استفاده میکنیم که مشخصات خاصی را داشته باشد. ابتدا به ساکن باید عایق صدا باشد که این مشکل را دوجداره بودن خود پارتیشن و شیشه ها همینطور ادامه آن تا سقف برطرف میکند. پرده کرکره نصب شده در پارتیشن اداری هم به ما کمک میکند تا کنترل دید را در اختیار داشته باشیم. اما مشکل کمبود نور را کتیبه شیشه ای بالای پارتیشن از سر راه ما برمیدارد.

9- پارتیشن اداری سقفی باشیشه بلند
پارتیشن اداری علاوه بر کارایی که دارد باعث زیبایی و بخشیدن جلوه خاصی هم به محل کار میشود. در محل کاری که پارتیشن استفاده شده و بخصوص اگر جنس پارتیشن استفاده شده از ام دی اف یا چوب باشد گرمای طبیعت و محیط کاربر پسند و دوستانه ای را تجربه خواهیم کرد. حال این ظاهر و دکور پارتیشن است که باید سلیقه ها را تامین نماید. یکی از ایم سلایق استفاده از شیشه های بلند در پارتیشن اداری میباشد. ترکیب چوب و شیشه هارمونی خاصی به دنبال دارد و بعضی افراد نسبت شیشه بیشتر به چوب را ترجیح میدهند.

10- پارتیشن اداری سقفی استاندارد
پارتیشن اداری از مقیاس ارتفاع به سه بخش تقسیم میشود. هرکدام از بخشها بصورت جداگانه از هم ساخته میشوند که هر کدام یک بلوک مجزا را تشکیل میدهند. بلوک پایین , بلوک وسط و بلوک بالا یا کتیبه. بهترین حالت برای بلوک پایینی این است که ارتفاع آن 80 سانتیمتر باشد دلیل انتخاب این عدد اینست که حداکثر ارتفاع میز های اداری از سطح زمین 78 سانتیمتر میباشد و در صورت چیدمان میز اداری در حاشیه یا کنار پارتیشن اداری ضربه های احتمالی مهار شده و به دیواره ام دی اف پارتیشن برخورد خواهد کرد و مانع از شکستن شیشه در بده پارتیشن خواهد شد. حالت بعدی نصب میز به بدنه پارتیشن اداری میباشد از انجا که پارتیشن اداری بصورت دوجداره میباشد و از استحکام بسیار خوبی برخوردار است میتوان میز کاربر را با پایه های ال شکل به بدنه پارتیشن اتصال داد در این حالت هم ارتفاع سطح میز از قسمت شیشه ای پارتیشن پایین تر میباشد و اجسام روی میز برخوردی با قسمت شیشه ای ندارند. در ضمن ساخت میز به این حالت دو مزیت دارد اول اینکه فضای کمتری اشغال میشود دوم اینکه هزینه ساخت میز کارمندی هم مقرون به صرفه تر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *